Osallistujat & Tulokset

Päivitetty viimeksi 12.12
Luokkiin otetaan 40 ratsukkoa

✭ Winter Young Horse Winner 2021: Grim Snow
✭ Winter Horse Winner 2021: Joyeuse

Osallistujia 21 maasta


PERJANTAI 10.12

Young Horse 125 cm 35os.
1. Alma Nummila - LB Phenomena (0vp)
2. Lotta Stein - Walkinson (0vp)
3. Akseli Ruusuvuori - Undercover Hills (0vp)
4. Irene Raine - Grand Visions (0vp)
5. Ulrika Zetterman - Indigo Lind (0vp)
6. Jonas Åberg - La Reneissance HAH (0vp)
7. Sylvi Sundberg - Kastanjan Kohinoor (0vp)
8. Alex Ström - Melbourne Couture (0vp)
9. Tijs Schepper - Molière (0vp)
10. Aaron Nevanoja - Rawgabbit Breathplay (0vp)
11. Kiira Veiskonen - Aura M! (0vp)
12. Rafael A. C. - Calopsita (4vp)
13. Tomas Bengström - Kastanjan Totentanz (4vp)
14. Merit Kalda - Grim Show (4vp)
15. Aaron Nevanoja - Kastehelmen Carambola (4vp)
16. Billy Center - Deluxe (4vp)
17. Jeramy Raeske - Kallan Leafrain (4vp)
18. Mandy Sterling - So Shy! (4vp)
19. Vladimir Kozlov - Lonesome Glory (4vp)
20. Andrew McCormell - Valerianan Pyromancer (4vp)
21. Naella Wahlman - Rimfrost RBN (4vp)
22. Emilo Belcotte - Malice Blue (4vp)
23. Jaro Santaharju - Vappula Buenos Aires (8vp)
24. Anni Valkonen - Pauwau Cornelia (8vp)
25. Ulriika Arvo - Dionysius (8vp)
26. Merit Kalda - Qualitina (8vp)
27. Samuli Jokihaara - Debbie Clover Z (8vp)
28. Tijs Schepper - Khaos (8vp)
29. Dmitriy Kozlov - Golden Krios (8vp)
30. Ekaterina Golovka - Dozhdik Sova (8vp)
31. Irene Raine - Lusö Premier (12vp)
32. Nikki Ferrari - Hollowhill Oklahoma (12vp)
33. Ulriika Arvo - Lazaros (12vp)
34. Matteo Locatelli - Bonne Nuit Ark (12vp)
35. Samuli Jokihaara - Themis Snilli Hylätty

International Horse 150 cm 40os.
1. Dain Klaasen - Cornicen (0vp)
2. Fiia Nolvi - Fiorella (0vp)
3. Icarus Kristiansen - Acinonyx (0vp)
4. Naella Wahlman - Dragonfruit v. Helmwald (0vp)
5. Dochas Ansamaa - Prudence (0vp)
6. Claudia van den Berg - Blueberry Faygo (0vp)
7. Akseli Ruusuvuori - Ursa Major Hills (0vp)
8. Connor Embrose - Maplehearts Cassandra (0vp)
9. Markus Asplund - Grosvenor de Cheney (4vp)
10. Erik Stein - Circinus (4vp)
11. Sylvi Sundberg - Caledonia Hills (4vp)
12. Alexander Rosengård - Quentin Quire (4vp)
13. Maija Jokilehto - Grand Jägersour (4vp)
14. Samuli Jokihaara - Spiderman Snilli (4vp)
15. Iida Häggman - Allim's Expresso (4vp)
16. Josefin Falk - Lorian Wolf (4vp)
17. Dain Klaasen - Out of Time (4vp)
18. Caspar Weis - Bryshiv (4vp)
19. Aaron Hoffmann - Ransom Paycheck (4vp)
20. Kristian Berg - Million Miles (4vp)
21. Naella Wahlman - Anthropologie M! (4vp)
22. Icarus Kristiansen - Priton Religija (4vp)
23. Angelica Gascoigne - Pluviophile (8vp)
24. Iida Häggman - Jackpot Snilli (8vp)
25. Hannes Savioja - Artilleroy (8vp)
26. Vanessa Stenbock - Femme Fatale (8vp)
27. Alvar Kvist Calanthea JW (8vp)
28. Jaro Santaharju - Blinding Lights Hills (8vp)
29. Lucas van Koevering - Pink Batman (8vp)
30. Juuso Sherman - Terminal Zei (8vp)
31. Merit Kalda - Nothingman (8vp)
32. Vanessa Stenbock - Limonello Z (8vp)
33. Ethan Gwan - Vallonia (8vp)
34. Aino Ritari - Paranoir (12vp)
35. Lucas van Koevering - Summertime Sadness (12vp)
36. Anamaria Antongiorgi - M.B. Osmi (12vp)
37. Dochas Ansamaa - Viszontlátásra (12vp)
38. Emilo Belcotte - Rozzano Z (16vp)
39. Dmitriy Kozlov - Vagabond Valley Keskeytti
40. Akseli Ruusuvuori - Apollo Hills Hylätty

LAUANTAI 11.12

Speed Young Horse 120 cm 33os.
1. Ulriika Arvo - Lazaros (51.10s, 0vp)
2. Merit Kalda - Qualitina (51.35s, 0vp)
3. Alex Kristensen - Orange Wood's Xiganth (53.00s, 0vp)
4. Mary Cannay - Dullahan (53.50s, 0vp)
5. Toby Oaks - Corny Cupido (53.90s, 0vp)
6. Erik Stein - Haymitch v. Helmwald (54.44s, 0vp)
7. Kristian Berg - Kallan Verdigris (54.95s, 0vp)
8. Andrew McCormell - Valerianan Pyromancer (55.05s, 0vp)
9. Akseli Ruusuvuori - Paganini (55.67s, 0vp)
10. Vladimir Kozlov - K. O. Re-Echo Roar (56.12s, 0vp)
11. Merit Kalda - Yesteryear (56.61s, 0vp)
--- Enimmäisaika 57s ---
12. Aifric Flockhart - K. O. SuperShook (57.40s, 1vp)
13. Ulrika Zetterman - Indian Camouflage (57.56s, 5vp)
14. Maesi Saarre - Cryostasis Prime (57.98s, 5vp)
15. Tijs Schepper - Molière (58.33s, 6vp)
16. Sylvi Sundberg - Kastanjan Kohinoor (58.71s, 6vp)
17. Irene Raine - Lusö Premier (58.89s, 6vp)
18. Ulriika Arvo - Dionysius (58.99s, 6vp)
19. Alexandre Raine - L.A. Bamba (59.30s, 7vp)
20. Kiira Veiskonen - Aura M! (60.65s, 8vp)
21. Tomas Bengström - Kastanjan Totentanz (61.25s, 9vp)
22. Rafael A. C. - Calopsita (61.65s, 9vp)
23. Kerttu Ylikruuvi - Casse-cou (62.25s, 10vp)
24. Agnieszka Nadolny - Cyberpunk NBD (62.45s, 10vp)
25. Reetta Kallio - Dzaria MJA (62.95s, 10vp)
26. Akseli Ruusuvuori - Undercover Hills (62.99s, 10vp)
27. Tijs Schepper - Khaos (63.21s, 11vp)
28. Kevin Sagratus - Moonbomber Bruk (63.40s, 11vp)
29. Emilo Belcotte - Malice Blue (63.60s, 15vp)
30. Matteo Locatelli - Valence Queen (63.80s, 15vp)
31. Vladimir Kozlov - Lonesome Glory (63.98s, 15vp)
32. Aino Ritari - Flying Inkay Hylätty
33. Maija Jokilehto - Brandubh Croí Leon Hylätty

Speed Horse 140 cm 34os.
1. Aatu Ahlström - Kastanjan Marbella (52.50s)
2. Merit Kalda - Foolish Fling Z (52.93s)
3. Fiia Nolvi - Comme Si (53.40s)
4. Josefin Falk - Lorian Wolf (53.87s)
5. Dmitriy Kozlov - Konstantin (54.65s)
6. Samuli Jokihaara - Hattie Snilli (54.98s)
7. Dochas Ansamaa - Viszontlátásra (55.48s)
8. Luna Lefèvre - Falconer (55.73s)
9. Jerita Lunden - Babblybumblybaboon (56.42s)
10. Aira Jalavisto - Rain-napper (56.94s)
11. Pauliina Sajasalo - Jivero (57.70s)
12. Caspar Weis - Bryshiv (57.99s)
13. Connor Embrose - Maplehearts Cassandra (58.69s)
14. Mila Santanen - Costa Rica (59.49s)
--- Enimmäisaika 60s ---
15. Aino Ritari - Paranoir (61.60s)
16. Fiia Nolvi - Fiorella (61.91s)
17. Oskari Käkiharju - Galactic Winie (62.45s)
18. Jaro Santaharju - Kastanjan Cava Noche (62.75s)
19. Alvar Kvist - Calanthea JW (62.97s)
20. Tomas Bengström - Chills Hills (63.60s)
21. Merit Kalda - Nothingman (63.63s)
22. Alex Kristensen - Orange Wood's Lovemix Z (63.86s)
23. Samuli Jokihaara - M.B. Acis (63.98s)
24. Lucas van Koevering - Summertime Sadness (64.68s)
25. Emily Jansen - Kinda Cannibal (65.88s)
26. Sylvi Sundberg - Sous Le Ciel Hills (68.88s)
27. Jacki Cartagena - Pyronine Prime (68.98s)
28. Lucas van Koevering - Pink Batman (70.48s)
29. Tomas Bengström - Primrose Hills (74.80s)
30. Alexander Rosengård - Plein de Charme E (74.99s)
31. Kerttu Ylikruuvi - Bobcat (78.39s)
32. Pauliina Sajasalo - Altair Keskeytti
33. Arya Zuckerberg - Alizay's Cazarman Hylätty
34. Keith Burchfield Ivory Affair Hylätty

SUNNUNTAI 12.12

Winter Young Horse Winner 135 cm 30os.
--- UUSINTA --- Onnea sijoittuneille!
1. Merit Kalda - Grim Show (27.40s)
2. Anamaria Antongiorgi - Corradina SWA (27.75s)
3. Aaron Nevanoja - Kastehelmen Carambola (27.93s)
4. Mandy Sterling - So Shy! (28.89s)
5. Billy Center - Deluxe (29.02s)
6. Kerttu Ylikruuvi - Casse-cou (29.66s)
7. Valerie Desirée Henrikkson - CB Terrence (30.02s)
8. Jeramy Raeske - Kallan Leafrain (30.85s)
9. Dmitriy Kozlov - Golden Krios (31.01s)
10. Nikki Ferrari - Hollowhill Oklahoma (31.90s)
11. Anni Valkonen - Pauwau Cornelia (31.95s)
--- Enimmäisaika 32s ---
12. Irene Raine - Nox Pour Me A Moondust (33.42s)
13. Aino Ritari - Flying Inkay (34.80s)
14. Alvar Kvist - Warwick (36.88s)
15. Jaro Santaharju - Vappula Buenos Aires (38.30s)
16. Matteo Locatelli - Valence Queen (39.10s)

--- Perusrata ---
1. Matteo Locatelli - Valence Queen (0vp)
2. Jeramy Raeske - Kallan Leafrain (0vp)
3. Alvar Kvist - Warwick (0vp)
4. Billy Center - Deluxe (0vp)
5. Kerttu Ylikruuvi - Casse-cou (0vp)
6. Aino Ritari - Flying Inkay (0vp)
7. Merit Kalda - Grim Show (0vp)
8. Irene Raine - Nox Pour Me A Moondust (0vp)
9. Jaro Santaharju - Vappula Buenos Aires (0vp)
10. Valerie Desirée Henrikkson - CB Terrence (0vp)
11. Mandy Sterling - So Shy! (0vp)
12. Aaron Nevanoja - Kastehelmen Carambola (0vp)
13. Dmitriy Kozlov - Golden Krios (0vp)
14. Anamaria Antongiorgi - Corradina SWA (0vp)
15. Nikki Ferrari - Hollowhill Oklahoma (0vp)
16. Anni Valkonen - Pauwau Cornelia (0vp)
--- Puhtaasti ratsastaneet jatkavat uusintaan ---
17. Merit Kalda - Foolish Fling Z (4vp)
18. Naella Wahlman - Rimfrost RBN (4vp)
19. Alex Kristensen - Orange Wood's Xiganth (4vp)
20. Alexander Rosengård - Plein de Charme E (4vp)
21. Lotta Stein - Bourbon Couture (4vp)
22. Akseli Ruusuvuori - Paganini (4vp)
23. Tomas Bengström - Murmansk Hills (8vp)
24. Aaron Nevanoja - Rawgabbit Breathplay (8vp)
25. Irene Raine - M.B. Pomegranate (8vp)
26. Matteo Locatelli - Bonne Nuit Ark (8vp)
27. Jaro Santaharju - Louvre At Night Hills (12vp)
28. Alex Ström - Melbourne Couture (12vp)
29. Petra Lammi - Kastanjan La Luna (12vp)
30. Caspar Weis - Tibria Clover Z Hylätty

Winter Horse Winner 160 cm 40os.
--- UUSINTA --- Onnea sijoittuneille!
1. Hannes Savioja - Joyeuse (24.94s)
2. Nikolai Karevaara - Loge (25.10s)
3. Juuso Sherman - Terminal Zei (27.01s)
4. Oskari Käkiharju - A.D. Pink Pearl (27.18s)
5. Zéphyrine Wright - Charmeuse IV (27.77s)
6. Dochas Ansamaa - Prudence (28.62s)
7. Eliisa Lipsi - Rowandell Dragon (28.75s)
8. Andy Toyne - Counterspy RWD (29.21s)
9. Aaron Hoffmann - Ransom Paycheck (29.98s)
--- Enimmäisaika 30s ---
10. Alexander Rosengård - Quentin Quire (30.92s)
11. Lotta Stein - Draconis (34.83s)
12. Emilo Belcotte - Rozzano Z (38.10s)
13. Icarus Kristiansen - Acinonyx (39.54s)
14. Irene Raine - Aquaman RR (42.87s)

--- Perusrata ---
1. Eliisa Lipsi - Rowandell Dragon (0vp)
2. Nikolai Karevaara - Loge (0vp)
3. Irene Raine - Aquaman RR (0vp)
4. Andy Toyne - Counterspy RWD (0vp)
5. Oskari Käkiharju - A.D. Pink Pearl (0vp)
6. Hannes Savioja - Joyeuse (0vp)
7. Icarus Kristiansen - Acinonyx (0vp)
8. Aaron Hoffmann - Ransom Paycheck (0vp)
9. Dochas Ansamaa - Prudence (0vp)
10. Juuso Sherman - Terminal Zei
11. Alexander Rosengård - Quentin Quire (0vp)
12. Emilo Belcotte - Rozzano Z (0vp)
13. Lotta Stein - Draconis (0vp)
14. Zéphyrine Wright - Charmeuse IV (0vp)
--- Puhtaasti ratsastaneet jatkavat uusintaan ---
15. Icarus Kristiansen - Priton Religija (4vp)
16. Nikolai Karevaara - Blue Raptor (4vp)
17. Lucas van Koevering - Daydreamer (4vp)
18. Bridgette Patricé Boucher - Comber’s Fred (4vp)
19. Claudia van den Berg - Blueberry Faygo (4vp)
20. Sylvi Sundberg - Caledonia Hills (4vp)
21. Merit Kalda - Sanguine (4vp)
22. Markus Asplund - Grosvenor de Cheney (4vp)
23. Dmitriy Kozlov - Vagabond Valley (4vp)
24. Ethan Gwan - Vallonia (4vp)
25. Alexandre Raine - Corcovado Clover (4vp)
26. Monica Freitag - Briños Est (4vp)
27. Kristian Berg - Million Miles (4vp)
28. Eerika Mahlavirta - Scaon Leonardo (8vp)
29. Vanessa Stenbock - Limonello Z (8vp)
30. Lotta Stein - Faustino PB (8vp)
31. Jaro Santaharju - Blinding Lights Hills (8vp)
32. Erik Stein - Roscoe von Gateaway (12vp)
33. Naella Wahlman - Anthropologie M! (12vp)
34. Vanessa Stenbock - Femme Fatale (12vp)
35. Akseli Ruusuvuori - Apollo Hills (12vp)
36. Angelica Gascoigne - Pluviophile (16vp)
37. Akseli Ruusuvuori - Ursa Major Hills (16vp)
38. Lucas van Koevering - Showstopper (16vp)
39. Maesi Saarre - Everholt Atë Pelageya Hylätty
40. Naella Wahlman - Dragonfruit v. Helmwald Hylätty