The Four-Leaf Clover

✤  ansamaan huimapäinen kenttäkoitos  ✤
EsittelyOsallistuminenkouluratsastus 22.6rataesteet 23.6Maastoesteet 25.6tulokset

☘  Virhepisteiden muodostuminen

Kouluratsastus kokeen tulokset arvotaan käyttäen arvontakonetta. Ratsukon saadut prosentit miinustetaan luvusta 100, jäljelle jäävä luku on ratsukon saamat virheet koulu osuudelta. Jos ratsukko saa esimerkiksi 80.500%, on tämän ensimmäiseltä kisapäivältä saadut virheet näin 19.5.
Rataesteiltä ratsukoille merkitään virheitä pudotuksista ensin arvotun sijoituksen mukaan. Maasto-osuudelta ratsukolle arvotaan virhepisteet väliltä 0-40 käyttäen arvontakonetta, jotka määräävät sijoitus järjestyksen. Vähiten virheitä kolmelta päivältä kerännyt ratsukko sekä joukkue, voittaa.

☘  Palkinnot

Kun jokaisen osakokeen virheet on selvillä ja laskettu yhteen, jaetaan luokkavoittajille isot ruusukkeet ja siihen sopiva loimi. Vain yksi joukkue voi voittaa, tälle jaetaan kultainen apilakoristeinen pokaali.

☘  Tulokset

Tulokset julkaistaan, kun jokaisen osakokeen virheet on saatu laskettua yhteen. Palkintojenjako tapahtuu Ansamaan kentällä illalla kello 19:00, noin tunti viimeisen ratsukon ylitettyä maaliviivan. Hevoset tulee laittaa heti pois ja jakoon saapuvat vain ratsastajat. Tämän jälkeen halukkaat voivat lähteä juhlistamaan kilpailujen päätöstä Ukkosen uomalla sijaitsevalle hienostuneelle ravintolalle, nimeltä Hungry like Thunder. Matkaa ravintollalle on talleilta noin 10 minuuttia.

HUOM Ansamaa majoittaa vieraitaan vielä tätä seuraavaankin päivään (lauantai) saakka, joten illallistaa ja sosialisoida voi rauhassa ja palata sitten omaan huoneeseen vielä nukkumaan. Etusivulta löytyy tietoa hevosten majoittumisesta.

Tutustumisluokka

1. Magnus Antonini - Aragon XVI (35 vp)
2. Minna Vienonen - Pöllökummun Manto (36.5 vp)
3. Kiira Veiskonen - Shizrtinez (39.6 vp)
4. Kiira Jokela - Ukonmaan Jyrinä (43.8 vp)
5. Yelena Sokolov - P.T. Barnum (46 vp)
6. Julianna Haapala - Wilin Tintin (46.1 vp)
7. Matruusa Roberts - Brynhild Frigfria (46.2 vp)
8. Jane Blacklake - Vekkuli (46.5 vp)
9. Henrik Strand - Kallan Begrime (48.5 vp)
10. Arne Rosengård - Harlessie (51.3 vp)
11. Sanna Vihiniemi - Salakapakka (54 vp)
12. Kristian Berg - Kallan Verdigris (54.7 vp)
13. Anna Sare - Daremetearme (56 vp)
14. Ellen Sunfield - Sunfields Oscar (57.7 vp)
15. Sierra Monterrosa - D.E. Dostoevsky (58.5 vp)
16. Milja Malmila - Vilihuiskis (58.8 vp)
17. Sebastian Geier - Pritzk X (61.3 vp)
18. Samuel Vainio - Silverfoxes Hell Or Highwater (63.9 vp)
19. Jonna Vaissalo - Routapirtin Rin Tin Tin (65.3 vp)
20. Anja Roihaja - Eileen (65.6 vp)
21. Marc Di Bianchi - Noblessimo (89.5 vp)
22. Emma Kallio - Midnight Sun (91.6 vp)

CIC1

1. Oskari Susi - Bifrons (39.5 vp)
2. Viola Bodenmann - Adore Uriah (40 vp)
3. Martin Hartz - Adamas (41.1 vp)
4. Rickon Blacklake - Velociraptor (41.8 vp)
5. Isabella Sokka - Austria x (42.7 vp)
6. Jemiina Rajala - Skywards André (43.9 vp)
7. Hilda Vuolasmaa - Javachai (48.6 vp)
8. Janna Heikkilä - Bring me my toast xx (56 vp)
9. Reija Käkiharju - Saariston Jalokehrä (60 vp)
10. Aurora Kallio - Adora ll (61.5 vp)
11. Saaga Talvilehto - Närhen Mikstuura (63.2 vp)
12. Agnieszka Nadolny - Kadon Käärmeenkantaja (64.7 vp)
13. Dmitriy Kozlov - Konstantin (64.8 vp)
14. Veetu Metso - Kuurtolan Wicked Whoopie (72.4 vp)
15. Maverick Richter - Jericho (73.8 vp)

CIC2

1. Toby Oaks - Betrayal (29.7 vp)
2. Tijs Schepper - Tournai (32.4 vp)
3. Kitty Loop - Una Delm (33.8 vp)
4. Ulrich Kiesinger - Ashgarth Argante (34.3 vp)
5. Majiná Ansamaa - Viszontlátásra (40.8 vp)
6. Vladimir Kozlov - Vagabond Valley (43.2 vp)
7. Naella Wahlman - Cloudfield Casimiro (43.9 vp)
8. Kristiina Korpi - Rhinestone (51.8 vp)
9. Joanna Frisk - Voltaire (55.3 vp)
10. Aifric Flockhart - BAFF Autumn leaves (61.3 vp)
11. Mila Santanen - Lord Carmine (62.5 vp)
12. Arthur Kingsley - CS When I Do It, I Do It With Rolex (64.3 vp)
13. María Toyos - Autumn Breeze (64.7 vp)
14. Perttu Keränen - Rosegarden’s Lowind (71 vp)

CIC3

1. Lauri Merikanto - Vargaz (39.5 vp)
2. Sissi Pietinen - Bozhena Sova (40 vp)
3. Svetlana Valderhaug - Cuernavaca (42.2 vp)
4. Alexiina Center - Orange Wood's Lumious (46.5 vp)
5. Jacki Cartagena - Venividivici Prime (46.9 vp)
6. Dochas Ansamaa - Prudence (48.8 vp)
7. Silvia Kurjensalo - Primrose (50.3 vp)
8. Isabella Sokka - Vilanna d'Azuré (50.8 vp)
9. Oliver Baffner - DNTY Bloody Ben xx (51.7 vp)
10. Aleksi Vaalavuo - Feuertaufe (53.3 vp)
11. Anni Vuorela - Hauyni RR (54.9 vp)
12. Oskari Käkiharju - Hohenzoller Ion (55.6 vp)
13. Angelica Gascoigne - Pluviophile (57.7 vp)
14. Carter Lane - Coutiquelle (59.1 vp)
15. Kieran Cuthed - Ramona II (61 vp)
16. Liam Reddy - VRS Swamp Fox (65.6 vp)
17. Elias Vihiniemi - Glimmer of Blood (70.4 vp)
18. Markus Rahikainen - Sylvia Coup (74.3 vp)
19. Nikolai Karevaara - Loge (76.5 vp)
20. Jere Piippo - Anya RR (78 vp)
21. Ethan Gwan - Vallonia (91.6 vp)

Joukkuekilpailu
1. Team Valderhaug:   Viola Bodenmann, Ulrich Kiesinger, Svetlana Valderhaug (116.5 vp)
2. Oranges:   Matruusa Roberts, Kitty Loop, Alexiina Center (126.5 vp)
3. Roans:   Anja Roihaja, Magnus Antonini, Tijs Schepper (133 vp)
4. Team Kalla:   Jemiina Rajala, Isabella Sokka, Lauri Merikanto (134.2 vp)
5. RoRy:   Arne Rosengård, Henrik Strand, Hilda Vuolasmaa (148.4 vp)
6. Blacklaken joukkue:   Jane Blacklake, Rickon Blacklake, Aifric Flockhart (149.6 vp)
7. Team Kozlov:   Yelena Sokolov, Dmitriy Kozlov, Vladimir Kozlov (154 vp)
8. Hohtosinisiivet:   Silvia Kurjensalo, Majiná Ansamaa, Saaga Talvilehto (154.3 vp)
9. Mango Margarita:   Kiira Veiskonen, Naella Wahlman, Jere Piippo (161.5 vp)
10. Team Humina:   Kristian Berg, Anna Sare, Kristiina Korpi (162.5 vp)
11. Kirjopapurikot:   Samuel Vainio, Dochas Ansamaa, Anni Vuorela (167.6 vp)
12. Team Baffner:   Kieran Cuthed, Oliver Baffner, Arthur Kingsley (177 vp)
13. Vihiniemen Viipottajat:   Sanna Vihiniemi, Elias Vihiniemi, Aleksi Vaalavuo (177.7 vp)
14. Team Käkiharjut:   Reija Käkiharju, Mila Santanen, Oskari Käkiharju (178.1 vp)
15. Ratsukuja:   Sebastian Geier, Veetu Metso, Joanna Frisk (189 vp)
16. Team Roswell:   Carter Lane Coutiquelle, Angelica Gascoigne, Ethan Gwan (208.4 vp)

Tekijänoikeudet    Ulkoasu sekä kaikki sisältö on Marjahillan käsialaa ellei toisin mainita. Yläkuva serita vossen.